Beniamin ma dwóch braci i siostrę, którzy nie chcą go znać.

Wprowadzenie

Beniamin ma rodziców i trójkę starszego rodzeństwa, którzy są Świadkami Jehowy. Jego rodzeństwo zerwało z nim całkowicie kontakt. Nie chcą się z nim widzieć, a nawet rozmawiać.

Dzieciństwo

Beniamin urodził się w domu, w którym wszyscy byli Świadkami Jehowy. Cała rodzina chodziła na zebrania i uczestniczyła w głoszeniu. Beniamin został ochrzczony w wieku kilkunastu lat. Starsze rodzeństwo wyprowadziło się od rodziców i pozakładało własne rodziny. Wszyscy byli bardzo zaangażowani w działalność Świadków Jehowy.

Dorastanie

Będąc w szkole średniej, Beniamin zaprzyjaźnił się z kolegami z klasy, którzy nie byli Świadkami Jehowy. Ponieważ nie miał rówieśników w Zborze Świadków Jehowy, spędzał coraz więcej czasu z kolegami. Zaczął opuszczać zebrania i przestał głosić. Oddalił się od Zboru i z czasem przestał wierzyć w nauki Świadków Jehowy. Starsi Zboru podczas Komitetu Sądowniczego uznali, że powinien zostać wykluczony  (dowiedz się więcej na temat komitetów sądowniczych).

Konsekwencje

Beniamin nadal mieszka z rodzicami, stracił jednak kontakt ze starszym rodzeństwem. Nie chcą się z nim widywać, ponieważ został wykluczony. Gdy odwiedzają rodziców, nawet z nim nie rozmawiają.

Co dalej?

Beniamin kocha swoje starsze rodzeństwo. Choć nie podziela ich wierzeń, chce, aby nadal byli rodziną.

* Historia inspirowana prawdziwymi przeżyciami. Imiona i zdjęcia zostały zmienione.

Może Cię również zainteresować:

Jael w jeden dzień straciła wszystkich przyjaciół i znajomych
Psychoterapia -co warto wiedzieć
Menu