Ewa nigdy nie widziała swojego wnuka

Wprowadzenie

Ewa od kilku lat jest babcią. Nigdy jednak nie widziała swojego wnuka. Jej córka wraz z zięciem zerwali z nią kontakt, gdy przestała być Świadkiem Jehowy.

Rodzina

Ewa została Świadkiem Jehowy, gdy była mężatką. Jej mąż nigdy nie został Świadkiem Jehowy, ale też nie sprzeciwiał się jej wyborowi. Ich dzieci również zostały Świadkami Jehowy. Gdy dorosły, założyły swoje rodziny i wyprowadziły się z domu, utrzymując stałe kontakty z rodzicami.

Wątpliwości

Pewnego dnia mąż Ewy przyniósł do domu książkę Kryzys Sumienia (przeczytaj więcej o książce Kryzys Sumienia) i powiedział, że musi ją koniecznie przeczytać. Ewa nigdy nie słyszała o tej książce. Treści, które były tam zawarte, sprawiły, że zaczęła badać informacje o Świadkach Jehowy jeszcze z innych źródeł. Dowiedziała się o sprawach, o których dotąd nie miała pojęcia.

Decyzja

Ewa podjęła decyzję, że nie chce już być Świadkiem Jehowy. Napisała list do Starszych i na najbliższym zebraniu zostało podane ogłoszenie, że nie jest już Świadkiem Jehowy. Ewa próbowała o tym porozmawiać ze swoimi dziećmi, jednak nie chciały nawet jej wysłuchać. Nazwały ją odstępcą (dowiedz się „Kim są odstępcy?”) i powiedziały, że nie mogą utrzymywać z nią kontaktu.

Konsekwencje

Ewa nie ma żadnego kontaktu ze swoimi dziećmi. Tylko z jej mężem dzieci mogą utrzymywać kontakt, gdyż on nie jest Świadkiem Jehowy. Od niego się dowiedziała, że mają wnuka. Nigdy go jednak nie widziała.

Co dalej?

Ewa bardzo kocha swoje dzieci i wnuka. Bardzo chciałaby go kiedyś zobaczyć.

* Historia inspirowana prawdziwymi przeżyciami. Imiona i zdjęcia zostały zmienione.

Może Cię również zainteresować:

Psychoterapia -co warto wiedzieć
Przez złe zrozumienie Biblii dzieci Świadków Jehowy musiały umierać.
Menu