Ania od 3 lat nie widziała się z Babcią i Dziadkiem

Wprowadzenie

Ania ma 12 lat. Jest radosną uśmiechniętą nastolatką. Od 3 lat nie może jednak zobaczyć się ze swoimi dziadkami. Nie może do nich pojechać razem z rodzicami, a dziadkowie nie chcą przyjechać do niej. Gdy 3 lata temu jej rodzice przestali być Świadkami Jehowy, reszta rodziny zerwała z nimi całkowicie kontakt.

Dzieciństwo

Ania urodziła się w rodzinie Świadków Jehowy – należeli do nich jej rodzice i również dziadkowie. Pomimo tego, że mieszkali w innych miastach, rodzina była bardzo z sobą zżyta. Co jakiś czas odwiedzali się i miło spędzali czas.

Dlaczego Rodzice Ani przestali być Świadkami Jehowy?

Rodzice Ani głęboko wierzyli w nauki Świadków Jehowy – jej tata był starszym zboru a mama wieloletnią pionierką. Gdy usłyszeli o tym, jak w Australii Świadkowie Jehowy zostali oskarżeni o niezgłaszanie na policję przypadków pedofilii w Zborze, byli bardzo tym wstrząśnięci (dowiedz się „Więcej o niezgłaszaniu przypadków pedofilii w Australii”). Zaczęli sprawdzać informacje o Świadkach Jehowy w innych źródłach niż w ich czasopismach i odkryli więcej rzeczy, które ich zaniepokoiły. Doprowadziło to do tego, że zdecydowali się o odłączeniu od tego wyznania.

Konsekwencje decyzji

Po tym, jak rodzice Ani przestali być Świadkami Jehowy, dziadkowie z dnia na dzień zerwali z nimi kontakt. Wierzą w to, że to sam Bóg wymaga od nich zerwania kontaktów z osobami, które przestały być Świadkami Jehowy, nawet jeśli jest to ich najbliższa rodzina. Nie chcą nawet rozmawiać z jej rodzicami i utrzymują jedynie kontakt telefoniczny z wnuczką. Ania nie może z rodzicami odwiedzić dziadków, a dziadkowie nie chcą przyjechać do niej. Żywią przekonanie, że dzięki trzymaniu się rad dotyczących ostracyzmu sprawią, że ich dzieci zostaną z powrotem Świadkami Jehowy.

Co dalej?

Ania bardzo kocha dziadków i za nimi tęskni. Ma nadzieję, że kiedyś znów będzie jak dawniej, gdy całą rodziną siadali do stołu.

* Historia inspirowana prawdziwymi przeżyciami. Imiona i zdjęcia zostały zmienione.

Może Cię również zainteresować:

Potrzebujesz pomocy – Kontakt – O nas
Plakaty
Menu