Tymoteusz nie może zobaczyć się z całym swoim kuzynostwem.

Wprowadzenie

Tymoteusz ma 10 lat i chodzi do szkoły podstawowej. Nie ma rodzeństwa, a czas wolny spędza ze swoim kuzynostwem. Niestety od roku nie może się z nimi zobaczyć.

Dzieciństwo

Tymoteusz urodził się w domu, w którym cała rodzina była Świadkami Jehowy. Choć jest jedynakiem, to ma liczne kuzynostwo, które zastępuje mu rodzeństwo. Obydwoje rodzice pracują zawodowo, a rodzina jest bardzo z sobą związana.

Kwestia pedofili

Gdy rodzice Tymoteusza dowiedzieli się o tym, że Świadkowie Jehowy w Australii nie zgłaszali na policję przypadków pedofilii w zborach, ich wiara się zachwiała (przeczytaj więcej na temat niezgłaszania na policję przypadków pedofilii). Gdy zaczęli czytać materiały na ten temat, okazało się, że w wielu państwach Świadkowie Jehowy wypłacają odszkodowania ofiarom pedofilii. Mama Tymoteusza była tym tak bardzo poruszona, że zaczęła o tym rozmawiać z innymi i sprawą zainteresowali się Starsi.

Konsekwencje

Rodzice Tymoteusza przestali być Świadkami Jehowy. Z czasem zrozumieli, że wiele zakazów, takich jak zakaz obchodzenia urodzin czy utrzymywania kontaktów z wykluczonymi nie ma uzasadnienia Biblijnego. Tymoteusz chodzi teraz do szkoły bez obawy czy może coś zrobić, czy nie, czy będzie mógł wziąć cukierka od kolegi z okazji urodzin, czy nie, czy tego wiersza może się nauczyć, czy nie itd. Przez to, że rodzice Tymoteusza nie są już Świadkami Jehowy, jego kuzynostwo przestało go odwiedzać. Rodzeństwo rodziców, które jest Świadkami Jehowy, zerwało kontakt z rodzicami Tymoteusza.

Co dalej?

Tymoteusz bardzo tęskni za kuzynami. Brakuje mu wspólnych zabaw z nimi. Choć nie może się z nimi zobaczyć, to cały czas ich kocha.

* Historia inspirowana prawdziwymi przeżyciami. Imiona i zdjęcia zostały zmienione.

Może Cię również zainteresować:

Marta i Zbyszek utracili kontakt z dziećmi
Materiały dla prasy
Menu