Wojtek musi wyprowadzić się z domu

Wprowadzenie

Wojtek jest studentem informatyki. Mieszka razem z rodzicami i pracuje. W najbliższym czasie musi wyprowadzić się z domu, ponieważ przestał być Świadkiem Jehowy.

Dzieciństwo

Wojtek dorastał w domu, w którym obydwoje rodziców byli Świadkami Jehowy. Został ochrzczony, gdy był jeszcze dzieckiem. W szkole bardzo dobrze się uczył i od dziecka bardzo interesował się matematyką, dlatego gdy skończył szkołę średnią, postanowił pójść na studia informatyczne.

Wątpliwości

Wojtek już od dziecka miał dużo pytań związanych ze swoją religią. Nie potrafił zrozumieć niektórych wierzeń, ale starał się sobie to wszystko jakoś poukładać. Jednak w jego głowie pojawiało się coraz więcej pytań. Gdy poszedł na studia, zaczął poważnie zastanawiać się nad prawdziwością swoich wierzeń. Czytał dużo książek i nie mógł pogodzić tego, co nauczają Świadkowie Jehowy, z faktami naukowymi (przeczytaj „Wierzenia Świadków Jehowy niezgodne z nauką”). Dokładniej badając nauki Świadków Jehowy odkrył, że tych niezgodności jest znaczenie więcej.

Decyzja

Wojtek napisał list do Starszych, że nie chce już być Świadkiem Jehowy. Spowodowało to utratę kontaktu ze znajomymi, którzy są Świadkami Jehowy. Wojtek również musiał wyprowadzić się z domu, jako że tata Wojtka jest Starszym w Zborze, gdyby Tomek się nie wyprowadził, jego tata nie mógłby dalej pełnić obowiązków w Zborze.

Co dalej?

Wojtek bardzo kocha swoich rodziców. Nie wierzy w nauki Świadków Jehowy, ale chciałby mieć normalne relacje z rodzicami. Wie jednak, że dopóki rodzice będą się trzymać poleceń organizacji, nie będą mogli być normalną rodziną.

* Historia inspirowana prawdziwymi przeżyciami. Imiona i zdjęcia zostały zmienione.

Może Cię również zainteresować:

Kasia nie może zobaczyć swoich rodziców ani z nimi porozmawiać.
Dlaczego Świadkowie Jehowy nie zgłaszali na policje przypadków pedofilii?
Menu