Jestem Świadkiem Jehowy i mam wątpliwości

 Jeśli jesteś Świadkiem Jehowy i dopadły Cię wątpliwości odnośnie twoich wierzeń albo odnośnie organizacji, to najpewniej przeżywasz teraz bardzo trudne chwile. Takie zwątpienie nie dotyczy tylko doktryn, czy postępowania członków organizacji, ale przede wszystkim Twojej tożsamości i podstaw na których budowałeś cały swój obraz rzeczywistości i relacje z bliskimi, które mogą być przez to zagrożone.

 Skonfrontowanie takich rzeczy ze Starszymi Zboru często wiąże się z podejrzeniami o odstępstwo, rzadko za to dostaje się w zamian prawdziwe odpowiedzi. Na szczęście są miejsca gdzie znajdziesz ludzi przeżywających to co Ty. Należy Ci się zrozumienie i wsparcie, niezależnie od tego w co wierzysz i jaką drogą zdecydujesz się pójść.

 

Miejsca w internecie, gdzie można znaleźć przydatne informacje

https://www.facebook.com/groups/2740885739489925

Pod tym adresem znajdziesz osoby w podobnej sytuacji co twoja. Nie musisz być sam z tym co przeżywasz.

Warto pomyśleć też o zasięgnięciu po profesjonalne wsparcie psychologiczne, o którym więcej tutaj: https://kochamywas.pl/gdzie-szukac-pomocy/

Jeżeli chcesz porozmawiać, możesz odezwać się też tutaj pomoc@kochamywas.pl

 

Cokolwiek zrobisz – zależy to tylko od Ciebie. To jest najpiękniejsze w odzyskiwaniu władzy nad swoim życiem. Nie ważne, jaką decyzję podejmiesz i którą drogą pójdziesz – zasługujesz na miłość, szacunek i wsparcie. 

 

 

Może Cię również zainteresować:

W co kiedyś wierzyli Świadkowie Jehowy
Marek usłyszał od swojego taty, że jest dla niego martwy
Menu